Slaný svatební dort

Pokud nemáte rádi sladké, nebo jste diabetici, nenechte se zbytečně na své svatbě ochudit o svatební dort. Buďte originální a dejte si slaný svatební dort, mnohé hosty tím zajisté překvapíte. Slaný dort má dva základní druhy – dort z bochníků sýra nebo dort s promazávaným chlebovým korpusem.

Sýrový svatební dort

Jedná se o anglický zvyk, kde je sýrový dort velice oblíbený. Nesmí chybět snad na žádné tamní svatbě. Sýrový svatební dort je tvořen výhradně z celých bochníků sýra, dozdoben je buď ovocem, nebo zeleninou. Nejčastěji je třípatrový a v průměru váží okolo 4,5kg. Na rozdíl od sladkého svatebního dortu, kdy každý host dostává jen jeden kousek, slaný svatební dort se krájí tak, aby každý host dostal hned kousků několik (nejlépe z každého patra). K sýrovému svatebnímu dortu se také podává pečivo.

Slaný svatební dort

Slaný svatební dort

Další variantou je svatební dort tvořený slaným chlebovým korpusem, měkkou sýrovou náplní a zdobený sýrem, uzeninou a zeleninou. Představivosti se meze nekladou. Je možné vytvořit několikapatrový slaný svatební dort, buď k nepoznání od sladkého, nebo jedinečný.

Slaný dort můžete objednat přes náš e-shop – LUMI Dobroty